Třebíč

Ubytování v Třebíči s návštěvou památek UNESCO

Hotel & Apartments "U Černého orla" + vstup do památek zdarma

  • Bazilika sv. Prokopa
  • Zadní synagoga

Hotel & Apartments "U Černého orla"

Hotel U Černého orla se nachází na Karlově náměstí 17/11 v Třebíči.

Hotel U Černého orla disponuje dvaceti luxusními pokoji s celkovou kapacitou padesáti lůžek. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou a toaletu. Pokoje jsou vybaveny televizorem se satelitním příjmem, telefonem s přímou volbou, minibarem a trezorem. V celém hotelu je k dispozici kvalitní Wi-Fi připojení.

www.hotelcernyorel.cz

DVA NEZAPOMENUTELNÉ DNY V TŘEBÍČI od 3290 Kč
NEZAPOMENUTELNÝCH 5 DNÍ V TŘEBÍČI od 5790 Kč

NEZAPOMENUTELNÝ POBYT ZA 3.290 KČ

Dopřejte si dvoudenní odpočinek v samotném centru historického města Třebíč.

Cena zahrnuje:

  • Ubytování pro 2 osoby v luxusně zařízeném pokoji na 2 noci
  • Snídaně formou bufetu pro oba
  • 2x večeře o dvou chodech
  • Vstupenky na Zadní synagogu a Baziliku sv. Prokopa
Máte-li zájem o speciální nabídku, pošlete nám Váš telefon nebo email!
Získat informace Vyplňte formulář a získejte bližší informace.
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Telefonní číslo: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit
Nejbližší turistické cíle Akce v okolí
Židovský hřbitov v Třebíči
Třebíč

Židovský hřbitov v Třebíči

Jeden z největších a nejlépe zachovaných židovských hřbitovů v České republice. 

Nachází se na něm asi 11 000 hrobů a 3 000 náhrobků. V písemných pramenech je poprvé zmiňován roku 1636 v souvislosti s vrchnostenským nařízením o pohřbívání cizopanských Židů. Podle dosavadních poznatků je nejstarší židovský náhrobek datován k roku 1631. Kde se nacházel hřbitov středověké židovské komunity, není známo (tradice jej umísťuje poblíž benediktinského kláštera, dnešního zámku, do prostoru východně pod hradbami). Na počátku 20. století (1903) byla na hřbitově postavena hodnotná, dosud dobře zachovalá obřadní místnost. Pro svou kulturněhistorickou hodnotu byl židovský hřbitov spolu s ghettem a bazilikou sv. Prokopa prohlášen národní kulturní památkou (2002) a v roce 2003 byl zapsán do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Rozhledna na Pekelném kopci
Třebíč

Rozhledna na Pekelném kopci

Rozhledna sestavená z geometrických tvarů dle křesťanské a židovské symboliky. 

 

Jižně od Třebíče vznikl v roce 2014 další zajímavý turistický cíl. Rozhledna, která se tyčí na vrcholu Pekelného kopce (572 m n m.), měří 26,5 metrů a jejím tvůrcem je architekt Pavel Jura. Rozhledna je tvořena z modřínového dřeva s kovovými prvky a její vzhled odráží znaky třebíčských UNESCO památek – baziliky sv. Prokopa a židovské čtvrti. Nejen turisté se tak mohou těšit na další lákavý cíl výletů, který nabídne krásný výhled na Třebíč i okolní krajinu.

Expozice Cesty časem Třebíč
Třebíč

Expozice Cesty časem Třebíč

V areálu třebíčského zámku sídlí interaktivní expozice "Cesty časem", která zaujme návštěvníky bez ohledu na jejich věk.

Symbolickými průvodci expozicí jsou dvě historické postavy třebíčských měšťanů. Jde o kronikáře Jana Suchenia a kupce Francesca Calligardiho, kteří seznamují návštěvníky s historií města, městskými právy a jednotlivými řemesly, která byla v minulosti v Třebíči provozována. Návštěvníci nahlédnou do tajů středověkého stavitelství a vyzkouší si jak se pracovalo se středověkým jeřábem, nebo si mohou zkusit postavit mostní oblouk a půdorys baziliky. Z dalších řemesel, která jsou v expozici přiblížena to jsou např. kolářství, mlynářství, tkalcovství, tiskařství atp.

Pamětní síň Antonína Kaliny
Třebíč

Pamětní síň Antonína Kaliny

Pamětní síň Antonína Kaliny byla slavnostně otevřena 17. února 2017 při příležitosti 115. výročí Kalinova narození. Kromě jeho života mapuje expozice především jeho hrdinské činy.

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč
Třebíč

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč

Jediné science centrum na Vysočině. Najdete jej v areálu bývalé továrny BOBO (dříve součást firmy Baťa) v Třebíči.

Na návštěvníky zde čeká několik expozic. První z nich nese název "Plnou parou vpřed". Představuje ojedinělou sbírku unikátních stabilních motorů, parní stroj a parní lokomobil. Druhá expozice "Energie a náš svět" přináší seznámení s různými zdroji energie, které lze na naší planetě využít. Třetí expozice "Věda na kouli" je unikátní v mezinárodním měřítku. Projekční koule (tzv. Science on a Sphere) od společnosti NOAA je využívána k projekci dat přebíraných např. z NASA. Návštěvník zde může zhlédnout například simulace přírodních a vesmírných jevů (zemětřesení, vývoj počasí atp.) nebo zobrazení letového či námořního provozu na Zeměkouli atd. Poslední, čtvrtá expozice "Boty a ponožky" prezentuje výrobu obuvi a ponožek v Třebíči za dob Bati a dále pak po znárodnění.

Bazilika svatého Prokopa
Třebíč

Bazilika svatého Prokopa

Románsko-gotická bazilika sv. Prokopa patří ke klenotům evropského stavitelství. V roce 2003 byla zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.