Hrotovice

Běh městem Hrotovice

21.09.2019

VI. ročník sportovně kulturní akce pro celé rodiny. Je to závod ulicemi města, u kterého si na své přijde amatérský i výkonnostní sportovec. Je určen pro celé rodiny.

Více informací zde»»

Nejbližší turistické cíle Ubytování
Zámek Dukovany
Dukovany

Zámek Dukovany

Pozdně barokní zámek v obci Dukovany prošel v letech 2015-2017 rozsáhlou rekonstrukcí. V rámci prohlídky s průvodcem můžete navštívit obytné prostory stavitelky zámku hraběnky Marie Brigity de Canal a seznámit se s historií tohoto kouzelného místa. Součástí trasy je i sál Pantehon s původními freskami z roku 1790. Anglický park je volně přístupný.

Pivovar Dalešice
Dalešice

Pivovar Dalešice

Pivovar v Dalešicích byl založen zřejmě koncem 16. století, jeho nejstarší budovy pochází ze 17. století. V roce 1882 bylo panství i pivovar v Dalešicích odkoupeno Antonem Dreherem, který se postaral o jeho modernizaci. Po roce 1925 (kdy byl pivovar vyvlastněn) fungoval jako Družstevní pivovar a sodovkárna, za socialismu patřil podniku Pivovary a sladovny Praha, v roce 1977 byl ukončen jeho provoz. Pivovar chátral i po revoluci až do roku 1999, kdy byl odkoupen současnými majiteli, kteří pivovar zachránili a obnovili výrobu piva. V areálu se nachází hotel, restaurace a výstavní expozice.

Mstěnice
Hrotovice

Mstěnice

K nejvýznamnější turistické atraktivitě patří archeologický výzkum zaniklé středověké vsi Mstěnice, která se nachází zhruba 4 km jižně od Hrotovic, kde turisté najdou základy původní tvrze a hospodářských stavení a informační tabule, které přibližují život středověké vesnice. Ves byla vypálena vojsky Matyáše Korvína v roce 1468 při tažení uherských vojsk na Třebíč. Archeologický výzkum je v současné době již ukončen.