Třebíč

Pamětní síň Antonína Kaliny

Pamětní síň Antonína Kaliny byla slavnostně otevřena 17. února 2017 při příležitosti 115. výročí Kalinova narození. Kromě jeho života mapuje expozice především jeho hrdinské činy.

Stálá expozice třebíčského rodáka a zachránce židovských dětí

Stálá expozice třebíčského rodáka a zachránce židovských dětí byla slavnostně otevřena dne 17. února 2017 při příležitostí 115. výročí Kalinova narození. Na osmi výstavních panelech s textovými dokumenty a fotografiemi je zachycen život Antonína Kaliny, zejména klíčové válečné události. Expozice také vysvětluje, proč tak dlouho trvalo, než svět objevil Kalinovy hrdinské činy. Na rozdíl od světově proslulých zachránců Židů, jakými byli Oskar Schindler nebo Nicholas Winton, totiž organizoval záchranu dětí v situaci, kdy mu šlo o vlastní život. Byl politickým vězněm v koncentračním táboře a v průvodních listinách gestapa měl napsáno: „návrat nežádoucí.“

Zdroj: Zpráva na webu Kraje Vysočina, odkaz»»

 


Expozice je návštěvníkům přístupná během turistické sezóny.

  • Otevírací doba: denně 9 - 17
  • Vstupné: plné 40,- Kč, snížené 20,- Kč

Více informací zde»» a na níže uvedených kontaktech.

Kontakt:

Městské kulturní středisko Třebíč, TIC Zadní synagoga, Subakova 1/44, 674 01 Třebíč,

Telefon: +420 568 610 023

E-mail: infosynagoga@mkstrebic.cz

 


Více o Antonínu Kalinovi na našem webu v sekci TURISTÉ / TŘEBÍČ ŽIJE PŘÍBĚHEM ANTONÍNA KALINY

Nejbližší turistické cíle
HTK Penzion
Třebíč

HTK Penzion

Horácký tenisový klub Třebíč Vám nabízí možnost ubytování ve svém PENZIONU TENIS HTK s kapacitou obsazenosti max. 26 osob. K dispozici je celkem 6 dvoulůžkových pokojů a 2 apartmány, které mohou být díky své variabilitě použity jako pokoje s manželskou postelí nebo dvěma oddělenými postelemi. Celková plocha pokoje je 20m2, celková plocha apartmánu je 27m2. Součástí je i společenská místnost. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s WC, TV, klimatizaci a bezplatné WiFi.

Hotel Kocour
Třebíč

Hotel Kocour

Okouzlující butikový hotel se nachází na severním břehu řeky Jihlavy v historicky významné židovské čtvrti zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.
Umístění historické budovy Hotelu Kocour vám nabízí možnost procházet se blízkými úzkými uličkami a průchody, které se datují do středověku.

Hotel Atom
Třebíč

Hotel Atom

Hotel ATOM Třebíč nabízí ubytování v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích i nadstandardních apartmánech. 

Hospůdka a Penzion U Lenina
Budíkovice

Hospůdka a Penzion U Lenina

Krátkodobé i dlouhodobé ubytování pro jednotlivce i firmy v klidné vesničce 3 km od města Třebíč. Penzion má celkovou kapacitu 46 lůžek v jedenácti pokojích, každý s vlastním sociálním zařízením, ledničkou, televizí a WiFi připojení zdarma.

EA Hotel Joseph1699****
Třebíč

EA Hotel Joseph1699****

Luxusní ubytování v Třebíči

Hotel Joseph 1699 je rodinný hotel v Třebíči, poskytující ubytování na Vysočině uprostřed židovské čtvrti v centru města, zařazené do památek kulturního dědictví UNESCO.

Apartmány u Synagogy - Třebíč
Třebíč

Apartmány u Synagogy - Třebíč

Krásné ubytování v centru Třebíče.