Penzion Pod Kaštany
Pokud budete chtít přenocovat v Jemnici, využijte služeb Penzionu Pod Kaštany s nepřetržitým provozem. Penzion disponuje uzamykatelnou místností pro možnost uložení kol.
Kapacita: 15 lůžek
Cena: od 250,- do 320,- Kč
Kontakt
Penzion Pod Kaštany
28. října 457, 675 31 Jemnice
Telefon: +420 603 211 875

Výletní vlak na trati Jemnice - Moravské Budějovice
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě zajišťuje příležitostné jízdy a letní prázdninový provoz vlaku na trati Jemnice – M. Budějovice.

Pohádková stezka panenská - místo plné aktivit a zážitků v přírodě
Vydáte-li se na výlet do Pohádkové Panenské, objevíte místo plné aktivit a zážitků, které Vás zabaví na celý den. Pohádkovou Panenskou najdete v malé obci Panenská mezi Jemnicí a Slavonicemi. Většina aktivit je celoročně volně přístupná.

Z Jemnice do Police a za mlýny na Želetavce
Cyklovýlet č. 4
Cyklovýlet z Jemnice přes Radotice, Polici, Klásův a Rajmundský mlýn, Dešov, Dobrou Vodu a Slavíkovice zpět do Jemnice.

Židovský hřbitov v Jemnici
Židovský hřbitov je celoročně volně přístupný veřejnosti.

Zámek Jemnice
Zámek vznikl přestavbou zeměpanského hradu založeného patrně v první polovině 13. století. V 16. stol. byl hrad přestavěn na renesanční zámek. V roce 1842 koupil panství markrabě Alfons Pallavicini a došlo k velkolepé přestavbě celého areálu v pseudo-rokokovém stylu. Za války v roce 1943 zámek ukrýval vídeňské umělecké sbírky. Sloužil také jako ubytovna studentům vídeňské konzervatoře. Roku 1945 byl zámek konfiskován a zámecké budovy využívala armáda k ubytování mužstva. V roce 1992 zanikl jemnický vojenský útvar a zámek zůstal prázdný. Od roku 1994 je celý areál v majetku města Jemnice. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem (21ha).

Muzeum Jemnice
Nabízí stálou expozici o historii města, výstavu Historická slavnost Barchan a O čaji a historii firmy Jemča.

Kostel sv. Víta + podzemní prostory
Na východním okraji města Jemnice se nachází gotický kostel sv. Víta, který byl v 15. století součástí františkánského kláštera.
Interiér kostelíka pochází z 18. století – baroko. Za hlavním oltářem je nástěnná malba představující vstup sv. Víta na nebesa. Je dílem známého moravského malíře Josefa Winterhaltera, který ji namaloval v roce 1774. Zvenku je kostel neomítnut a jeho kamenné zdivo působí idylickým dojmem.