Dny evropského dědictví na Třebíčsku

10.-18.9.2022

Rok se s rokem sešel a v rámci Dnů evropského dědictví můžete navštívit památky napříč Českem. Některé nabízí vstupy zdarma, jiné doprovodný program a nebo se můžete podívat do míst, která jsou běžně nepřístupná. 

 

Na Třebíčsku se v  leitšním roce zapojila tři města - Jemnice, Náměšť nad Oslavou a Třebíč. 

V Jemnici a Náměšti nad Oslavou můžete navštívit památky první víkend, teedy 10. a 11. července. V Třebíči o táden později. 

Starobylé město Jemnice zve k návštěvě zámku, tří kostelů a běžně nepřístupné hrobky Pallavicini. Všechny památky budou otevřené po oba dva dny od 9 do 17 hodin. 

V Náměšti nad Oslavou se otevřou dveře kaple sv. Anny se špitálkem, Staré radnice, kostela sv. Jana Křtitele a hrobky Haugwitzů. Po oba dna od 9 do 17 hodin. Na zámku se můžete tradičně těšit na akci Oživený zámek

Od pátku 16. září do neděle 18. září se v Třebíči otevírá po dvouleté rekonstrukci Karlovo náměstí. Návštěvnící se mohou těšit na bohatý kulturní program. Návštěvníky uvítají také památky ve městě a nová expozice v Předzámčí. Nejen místní mohou navštívit baziliku sv. Prokopa, Zadní synagogu, městskou věž, větrný mlýn a vodojem.