Novinky

Novinky

Sledujte aktuální dění v naší destinaci.

5. Červenec 2022
Komentované prohlídky baziliky sv. Prokopa v Třebíči
5. Červenec 2022

Po celé léto se mohou návštěvníci Třebíče těšit na přidané komantované prohlídky v bazilice sv. Prokopa. Památka UNESCO je rovněž funkčním kostelem, o prázdninách přechází farnost na letní provoz. Díky tomu bude možné v létě navštívit románsko-gotickou stavbu ze 13. století ještě v 16 a 17 hodin. 

Komentované prohlídky v bazilice probíhají celoročně v hodinových intervalech. 

Návštěvníci mohou využít také společnou vstupenku na obě UNESCO památky - baziliku sv. Prokopa a Zadní synagogu s Domem Seligmanna Bauera. Zakoupí ji na informačních centrech u baziliky a v židovské čtvrti

21. Červen 2022
Léto je tady! Prožijte ho na Třebíčsku
21. Červen 2022

Za pár dní začíná doba dovolených. Máte už naplánovanou dovolenou na prázdniny nebo až po nich? Vydejte se k nám na Třebíčsko, je u nás co objevovat. Zamilujte si to u nás i v létě.

Dáváte přednost aktivní dovolené nebo navštěvujete raději památky a kulturní akce? Každý si na Třebíčsku najde to, co má rád.

23. Květen 2022
Mařenka slaví v letošním roce kulaté výročí
23. Květen 2022

Nová rozhledna na nejvyšším vrcholu Třebíčska přivítala první návštěvníky před deseti lety. Hora Mařenka s výškou 711 m.n.m. nabízí výhled nejen na Třebíčsko, při dobré viditelnosti můžete vidět Pálavu nebo dokonce Alpy. Vydejte se k rozhledně pěšky nebo na kole.

27. Duben 2022
Filipojakubská noc na Třebíčsku
27. Duben 2022

Blíží se filipojakubská noc, zažijte ji na Třebíčsku!

Jaro je definitivně tady. Lidový zvyk spojený s pálením ohňů se slaví téměř v každé obci na Třebíčsku. Na některých místech je kromě pálení ohňů přichystaný také bohatý program. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Na čarodějnice se můžete připravit v pátek 29. dubna v Domě dětí a mládeže v Třebíči. Jsou pro vás připraveny soutěže, prohlídka zoo koutku a opékání buřtů. Hlavním dnem filipojakubské noci bude sobota 30. dubna.

Plánujete víkend v Třebíči? V expozici Cesty časem v třebíčském Předzámčí bude pro nadpřirozené bytosti připraven kurz létání, čarování, tvoření a poznávání bylin. Otevře se také salón, ve kterém budou dvě šikovné ruce zkrášlovat zájemce malováním na obličej. V 17 hodin se čarodějný rej přemístí do farní zahrady, kde si všichni mohou opéct špekáčky. Na sokolském stadionu vypukne Čarodějnický večer v 17 hodin.

V Jemnici zahájí čarodějnický slet ve 14:30, kdy bude obviněna čarodějnice před místní radnici a přivedena k hranici, kde bude v 17 hodin upálena. Je připravena také soutěž o nejhezčí masku.

V Moravských Budějovicích zahájí tradiční pálení čarodějnic v 17 hodin. Pro děti je od 20 hodin připravena čarodějná stezka.

Tradiční pálení ohně, opékání špekáčků, hry pro děti, zpěv a hraní na kytaru přichystali také v Jaroměřicích nad Rokytnou, na místní farní zahradě. Kostýmy čarodějnic a kouzelníků vítány.

Kosmetický salon na náměstí před Starou radnicí v Náměšti nad Oslavou  otevírá v 15:30. Rej pokračuje za kaplí sv. Anny od 17 hodin.

U Horního rybníka v Hrotovicích zapálí ohně v 18 hodin.

Chystáte se na Dalešickou přehradu? Také v jejím okolí budou plát ohně. Dalešickou přehradu poznáte nejlépe z paluby výletní lodě Horácko. Večer můžete zajít třeba do do Hartvíkovic. Čarodějný les bude v okolí rozhledny Babylon.

 Pro další tipy na víkend se podívejte do našeho kalendáře akcí.

 

19. Duben 2022
Slovenský novinář se vydal po stopách hrdinů
19. Duben 2022

Slovenský novinář se vydal po stopách hrdinů

13. a 14. dubna navštívil Třebíčsko slovenský novinář Tomáš Mrva píšící pro slovenský měsíčník Historická revue. Vydal se po stopách hrdinů 2. světové války, kteří jsou spojeni s Třebíčskem.  V květnu letošního roku uběhne 70 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Atentát provedli českoslovenští parašutisté Jan Kubiš a Jozef Gabčík. Jan Kubiš se narodil v Dolních Vilémovicích na Třebíčsku. Jeho rodný dům byl jedním z míst, která novinář navštívil.  

4. Duben 2022
Nová prohlídková trasa v Třebíči
4. Duben 2022

Návštěvníci baziliky sv. Prokopa v Třebíči se mohou těšit na novou prohlídkovou trasu. Zavede je k varhanám na bazilice. Poprvé trasa vychází v neděli 10. dubna ve 13.15 a ve 14.15. Z důvodu omezené kapacity je nutné se objednat na tel. 568 610 022 nebo 777 746 982. 

19. Březen 2022
Jaro se probouzí také na Třebíčsku
19. Březen 2022

Jaro je tady! Vydejte se objevovat krásy přírody na Třebíčsku. Mezi první posly jara patří sněženky a bledule a koniklece. Vydejte se k nám na jaře a objevujte moravskou část Vysočiny. 

7. Únor 2022
Třebíčsko, to není jenom letní dovolená.
7. Únor 2022

Vysočina má co nabídnout po celý rok. Nevěříte? Přijměte pozvání na Třebíčsko a zamilujte si to u nás kdykoliv v roce. Nejsme sice turistická oblast, kam si můžete vzít lyže nebo snowboard a věnovat se zimním radovánkám, ale najdete u nás jiné aktivity, které potěší každého, od nejmenších návštěvníků až po aktivní seniory.

17. Leden 2022
Vychutnej si přítomnost na lyžích!
17. Leden 2022

Zimní kampaň na Vysočině láká na desetiprocentní slevu na lyžování ve vybraných lyžařských areálech. Akce odstartovala 17. ledna a potrvá po celé období jarních prázdnin až do konce března. Pouze v případě nepříznivého počasí se může termín změnit.

15. Prosinec 2021
Třebíčsko navštěvují nejvíce tuzemští turisté středního věku
15. Prosinec 2021

Typickým návštěvníkem Třebíčska je obyvatel České republiky středního věku, středoškolák s maturitou. Pravidelně se do regionu vrací a nejčastěji přijíždí s partnerkou nebo partnerem osobním automobilem.

9. Prosinec 2021
Fotosoutěž "Podzim na Třebíčsku" zná své vítěze
9. Prosinec 2021

V podzimních měsících vyhlásila destinační kancelář Třebíčsko-moravská Vysočina fotografickou soutěž na téma "Podzim na Třebíčsku". 

Do Třebíče v adventním čase nejen za vánoční výzdobou

Vydejte se v době adventu na Vysočinu do Třebíče prohlédnout si jedinečnou vánoční výzdobu.