Třebíčsko navštěvují nejvíce tuzemští turisté středního věku

Typickým návštěvníkem Třebíčska je obyvatel České republiky středního věku, středoškolák s maturitou. Pravidelně se do regionu vrací a nejčastěji přijíždí s partnerkou nebo partnerem osobním automobilem.

Destinační kancelář Třebíčsko-moravská Vysočina sbírala od května do listopadu letošního roku data o návštěvnosti Třebíčska-jedné z certifikovaných oblastních destinací na Vysočině. „Dotazníkové šetření probíhalo na informačních centrech, v městech a obcích, u památek a také u přírodních zajímavostí“, uvedla Aneta Šalomounová z destinační kanceláře Třebíčsko-moravská Vysočina. Nejvíce turistů přijíždí na Třebíčsko z Jihomoravského kraje, následuje Vysočina a vyrovnaný podíl má Středočeský kraj a Praha. „Nárůst návštěvníků z těchto dvou krajů přičítáme zdařilé marketingové kampani Města Třebíč a destinace Třebíčsko-moravská Vysočina. Naše turistická oblast byla v letošním roce hodně vidět“, pochvaluje si sezonu Aneta Šalomounová. Nejčastějším důvodem návštěvy regionu je poznávací turistika, gastronomie a pěší turistika. Kromě návštěvníků středního věku si dovolenou na Třebíčsku plánují lidé předdůchodového věku a rodiny s dětmi do deseti let. Většina návštěvníků je spokojena s kvalitou služeb v cestovním ruchu. Turisté vnímají Třebíčsko jako bezpečnou destinaci s bohatou nabídkou památek a přírodních zajímavostí. Nespokojeni jsou s kvalitou vozovek, plynulostí dopravy a dostupností regionu hromadnou dopravou.

Destinační kancelář nabízí produkty zaměřené na poznání a pěší turistiku. Na příští rok plánuje představit produkt zaměřený na gastronomii. „Třebíčsko budete mít možnost ochutnat a nebude se jednat pouze o gastronomii“, prozrazuje Aneta Šalomounová. „Z dotazníků nám vyplynulo, že se ubíráme správným směrem a cílíme na turisty, kteří do destinace skutečně přijíždí“, uzavírá výsledky dotazníkového šetření Aneta Šalomounová.

 

Vice informací

Václav Prchal

Výkonný manažer destinace

734 594 803

destinacetrebicsko@gmail.com

Soubory ke stažení

Tisková zpráva - dotazníky