Okolo Třebíče

Okolo Třebíče - Výšlap po vyhlídkových místech

Pěší trasa

Třebíč - Infocentrum Národní dům, Strážná hora, Pekelný kopec, Slavice, Třebíč - Městská věž, Karlovo náměstí

Délka trasy: 15 km

Typ výletu - pěší. Výchozí místo - Třebíč, infocentrum Národní dům

Popis trasy: Nenáročný půldenní pěší výlet, vhodný pro rodiny s dětmi i pro seniory, s výchozím i cílovým bodem na Karlově náměstí v Třebíči. Milovníky zdravého pohybu a krásných výhledů jistě uspokojí návštěva tří atraktivních a zároveň zcela odlišných vyhlídkových míst - vodojemu na Strážné hoře, rozhledny na Pekelném kopci a historické městské věže. Během trasy mimo město Třebíč omezené možnosti občerstvení.

 

Start:

1. Třebíč, infocentrum Národní dům - informace o trase, mapa

2. 2 km Strážná hora (bývalý třebíčský vodojem s vyhlídkovou terasou, možnost prohlídky s výkladem), dále Libušiným údolím přes Janův mlýn a Terůvky.

3. 5 km Pekelný kopec 570 m.n.n. (moderní archtektonicky atraktivní rozhledna s výhledem do všech světových stran - vsup volný, v okolí Naučná stezka Pekelný kopec ), dále přes rozcestí Pod Pekelným kopcem ke křížku u silnice Slavice-Mikulovice.

4. 3,5 km Slavice (kostel sv. Jana Nepomuckého z 18. stol.)

5. 1,5 km rozcestník Stezka na Pekelný kopec

6. 3 km Třebíčská městská věž (historický památkový objekt - součást městského opevnění z poč. 14. století, výstup na ochoz, možnost komentované prohlídky, věž sousedí s farním chrámem sv. Martina)

Cíl: Třebíč, Karlovo náměstí

Mapa výletu


Tipy

Kde se ubytovat a občerstvit  Ubytování a Gastro na Třebíčsku