Třebíč

Vlakem a pěšky do divočiny Třebíč - Číchov

Pěší výlet č. 3

Číchov, Jalovec, zřícenina Střelište, Radonín, Černé lesy, Vyhlídka pod Malínem, Bransouze Bransouze - Třebíč vlak


Délka trasy: 15 km

Trasu z Číchova do Bransouz můžeme spojit také s výletem vlakem přímo z Třebíče. Vystoupíme na vlakové stanici v Číchově a dáme se doleva pod železničním mostem a po silnici do kopce směrem na Jalovec. Přírodní památka Jalovec slouží v zimní období jako lyžařský areál a nabízí krásné výhledy do okolní krajiny.

Poté se vydáme lesem kolem zříceniny hradu Střeliště. Jedná se však už jen o zbytků příkopů a valů a o jeho historii toho není příliš mnoho známo. Z lesa se pak kolem polí dostaneme do obce Radonín. Nad Radonínem se nachází Přírodní památka Na Kopaninách. Zbytek pastviny patří k jedné z posledních lokalit hořečku mnohotvárného českého. Mezi ním tu kvete vřes, hruštička prostřední, kociánek dvoudomý a vemeník dvoulistý. Pod stromy běžně najdeme borůvku černou.

Dále pokračujeme kolem malého rybníka do Černých lesů. Míjet zde budeme studánku U svaté trojice a poté výklenkovou kapli sv. Trojice. Na rozcestí u bodu záchrany odbočíme vpravo a projdeme kolem rekreačního střediska Černé lesy.

Poté pokračujeme lesem až do Bransouz, kde si můžeme po naší cestě odpočinout u místního koupaliště. K dispozici je zde i dětské hřiště a tenisové kurty.

Z vlakové stanice Bransouze se pak dostaneme vlakem pohodlně zpět do Třebíče, kde náš výlet končí.


Vlakové spoje

Tipy na občerstvení