Třebíč

EA Hotel Joseph1699****

Hotel Joseph 1699 je rodinný hotel v Třebíči, poskytující ubytování na Vysočině uprostřed židovské čtvrti v centru města, zařazené do památek kulturního dědictví UNESCO.

Hotel Joseph 1699 nabízí útulné a luxusní ubytovaní v kraji Vysočina. Nejstarší části hotelu pocházejí ze 17. století, letopočet v názvu hotelu připomíná dle dochovaných písemností rok, kdy byl kompletně přestavěn. Hotel Joseph 1699 je certifikován Asociací hotelů a restaurací ČR v kategorii Hotel garni ****.

V hotelu nejsou dva stejné pokoje, jejich uspořádání je dáno stavebními dispozicemi vzájemně propleteného shluku historických budov ve svahu nad městem, které se utvářely po staletí. Vaše včasná rezervace ubytování na Vysočině Vám umožní výběr pokoje dle Vašich potřeb.

Nedávnou rekonstrukcí za přispění Evropského fondu pro regionální rozvoj nebyl narušen jejich ráz ani uspořádání. Dům sloužil jako chudobinec třebíčské židovské obce a jako chudobinec je uváděn v turistických průvodcích Vysočiny . Původně měl adresu Blahoslavova 23, ale dnes je recepce třebíčského luxusního hotelu z ulice Skalní. V přízemí v nejstarší části budov se dochovala židovská rituální lázeň mikve ze 17.století.

Uvnitř hotelu je ze všech stran chráněný dvůr s překrásným výhledem na Třebíč vybízející k posezení a lehkému občerstvení. Parkování je zajištěno na vlastním parkovištiu hotelu, případně lze využít tří garážových stání přímo v objektu. Pro pohodu hostů je v hotelu k dispozici i sauna a infrasauna, WiFi na každém pokoji.

Pro uzavřené firemní nebo soukromé společnosti do 20 osob je v hotelu k dispozici malý salonek v dolní, historické části s klenbami, oddělené od provozu hotelu. Mikve je právě v těchto prostorách.


Kontakty:

Adresa: Skalní 85/8, 674 01 Třebíč
Web: www.joseph1699.cz