Panenská u Jemnice

Pohádková stezka v obci Panenská

Vydejte se do Pohádkové Panenské a objevíte místo plné aktivit a zážitků, které vás zabaví na celý den. 

Pohádkovou Panenskou najdete v malé obci Panenská mezi Jemnicí a Slavonicemi. Většina aktivit je celoročně volně přístupná.

 

Pohádková stezka aneb putování malého Človíčete
Pohádková stezka je dlouhá 4 km a vede po lesních a asfaltových cestách v okolí obce Panenská. Jedenácti zastaveními vás provede malé, vnímavé, zvídavé a hravé Človíče.
Na každém zastavení najdete informační tabuli s pohádkovým příběhem a soutěžním úkolem. Jsou zde umístěny i lavičky, na nichž si můžete dopřát dostatek času ke splnění úkolu nebo jen k odpočinku. Setkáte se zde s různými pohádkovými postavami a prožijete kouzelná dobrodružství. Každé zastavení totiž reprezentuje charakteristická dřevěná socha postavy, jež je součástí pohádkového příběhu. Některá zastavení jsou navíc doplněna o herní prvky pro děti.

Splnění soutěžních úkolů zapíšete do brožurky, kterou si můžete zdarma vyzvednout na začátku pohádkové stezky na dětském hřišti u infobudky nebo v Turistickém informačním centru v Jemnici. Za vyplněnou brožurku čeká účastníky po návratu malá odměna, kterou si v letní sezóně mohou vyzvednout přímo v infobudce nebo pak v Turistickém informačním centru v Jemnici.

Hastrmanova ekostezka
Další aktivitou je Hastrmanova ekostezka u malého rybníčka na začátku pohádkové stezky. Vydat se můžete na 200 metrů dlouho procházku kolem vody s devíti zastaveními. Stezka je ukončena ekobludištěm. Rybníček lemují i tematické dřevěné sochy jako je vodník, hastrman a sumec.
Propagační materiál potřebný ke splnění úkolů si můžete vyzvednout na dětském hřišti v infobudce (vedle Hastrmanovy ekostezky) nebo v Turistickém informačním centru v Jemnici.

Rozhledny
Pohádková Panenská nabízí také možnost vydat se na rozhledny, které jsou celoročně volně přístupné.
Rozhlednu u sovy najdete na trase pohádkové stezky. Postavena byla v roce 2020 na vrcholu Sedlo v nadmořské výšce 600 mnm. Je nejvyšším bodem pohádkové stezky a nabízí výhled do vzdáleného okolí.
Rozhledna pod lesem je menší a poskytuje krásné pohledy na obec Panenskou, kde mimo jiné můžete vidět např. nově opravenou kapličku sv. Jakuba. K rozhledně se dostanete z posledního zastavení pohádkové stezky (Obrova bota). Odtud je to cca 270 m po značené cestě.

Půjčovna koloběžek
V období letní sezóny jsou na dětském hřišti u obsluhy infobudky k zapůjčení koloběžky. V nabídce jsou jak koloběžky pro nejmenší děti, tak i pro dospělé. Navíc jsou zde k zapůjčení i dvě odrážedla pro úplně nejmenší děti. Vydat se můžete na pohádkovou stezku nebo na některou z dalších doporučených tras. Mapku získáte v půjčovně koloběžek.

Dětské hřiště
Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv aktivitu v Pohádkové Panenské, výchozím místem bude vždy dětské hřiště. To nabízí dětem aktivní vyžití a rodičům místo k odpočinku a relaxaci. Součástí dětského hřiště je i kryté posezení a ohniště pro opékání buřtů. Potřebné vybavení si lze v letních měsících zapůjčit u obsluhy infobudky. Zde je také k zapůjčení drobné sportovní vybavení jako míče, petanq, pálky na soft tenis a další.

Infobudka
Infobudku najdete na dětském hřišti. Zde si můžete zakoupit reklamní předměty, drobné občerstvení nebo získat propagační materiály k pohádkové stezce a dalším nabízeným aktivitám. Pokud budete chtít, zapůjčíme Vám tu i koloběžky nebo vybavení k opékání buřtů. Infobudka je v provozu po celou letní sezónu. V případě, že je infobudka zavřená, tak funguje za příznivého počasí pohádková samoobsluha.

 

Kontakt:tel.: +420 737 925 685, e-mail:  pohadkova.panenska@seznam.cz, www.pohadkova.panenska.cz