TŘEBÍČ

Třebíč a okolí

Město Třebíč je důležitým centrem oblasti Třebíčska. Rozkládá se v jihozápadní části Českomoravské vrchoviny na obou březích řeky Jihlavy. V současné době žije v Třebíči téměř 37 tisíc obyvatel.


V roce 2003 byly nejvýznamnější památky Třebíče zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, a to bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť společně s židovským hřbitovem. Tyto památky dokládají soužití židovské a křesťanské komunity, což bylo jedním z důvodů pro zápis do prestižního seznamu a jsou 12. památkou UNESCO v České republice a 3. v Kraji Vysočina.

Třebíč je díky své poloze jedinou lokalitou UNESCO ve střední Evropě, odkud jev okolí 2 hodin jízdy autem přístupno dalších 11 lokalit UNESCO v ČR a Horním Rakousku. To z Třebíče činí ideální centrum turistiky zaměřené na památky UNESCO.

V Třebíči je však mnoho dalších turisticky zajímavých památek, zajímavostí a sportovních atrakcí. Okolní čistá příroda je protkána sítí turistických tras s mnoha krásnými vyhlídkami a rozhlednami.

 

Turistické cíle:

 


Kontakt:

Informační centra Třebíč»»

Oficiální webové stránky: 

Další webové stránky:

Soubory ke stažení

Třebíč žije!_ brožura

Video ke zhlédnutí

Poznejte Třebíč - město památek UNESCO