Budišov

Zámek v Budišově

Barokně upravený zámek v Budišově ukrývá nejstarší zoologický depozitář na Moravě, který je přístupný veřejnosti. Prohlédnout si můžete i zámecké interiéry. 

Zoologický depozitář

Nejstarší kolekce vycpanin ptáků, savců, ryb i obojživelníků ze sbírkového fondu oddělení Moravského zemského muzea je doplněna trofejemi z loveckých výprav do Afriky, Asie a Kanady. Z nových přírůstků je v zámeckém depozitáři uložen materiál získaný během studijních sběrných cest do oblasti delty Dunaje v letech 1979-1990, na Kubu (1987), do Jakutska (1991) a Jižní Ameriky (1994-1998). 

Informace k zoologickému depozitáři zde

 

Zámek a největší otočná korouhev v České republice

Dnešní barokní podobu získal zámek za hrabat Paarů, kteří nechali přestavět nejen zámek, ale také založili zámecký park s několika rybníky a barokními sochami. Barokní sochy jsou rozmístěné po celém Budišově. Výjimečná je barokní kaple zasvěcená sv. Anně. Zajímavostí městyse je také kostel sv. Gotharda a Panny Marie s největší otočnou korouhví v České republice.

 

 

Akce v okolí
Kundelovský mlýn
Kundelov

Kundelovský mlýn

Příjemné ubytování na polosamotě pod rybníkem, s venkovním grilem a udírnou. Objekt se nachází v obci Budišov (u Třebíče) v části zvané Kundelov.

Kemp Poušov Třebíč
Třebíč

Kemp Poušov Třebíč

Provozní období květen - září (mimo provozní období dle dohody).

HTK Penzion
Třebíč

HTK Penzion

Horácký tenisový klub Třebíč Vám nabízí možnost ubytování ve svém PENZIONU TENIS HTK s kapacitou obsazenosti max. 26 osob. K dispozici je celkem 6 dvoulůžkových pokojů a 2 apartmány, které mohou být díky své variabilitě použity jako pokoje s manželskou postelí nebo dvěma oddělenými postelemi. Celková plocha pokoje je 20m2, celková plocha apartmánu je 27m2. Součástí je i společenská místnost. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s WC, TV, klimatizaci a bezplatné WiFi.

Hotel Atom
Třebíč

Hotel Atom

Hotel ATOM Třebíč nabízí ubytování v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích i nadstandardních apartmánech. 

Hospůdka a Penzion U Lenina
Budíkovice

Hospůdka a Penzion U Lenina

Krátkodobé i dlouhodobé ubytování pro jednotlivce i firmy v klidné vesničce 3 km od města Třebíč. Penzion má celkovou kapacitu 46 lůžek v jedenácti pokojích, každý s vlastním sociálním zařízením, ledničkou, televizí aWiFi připojení zdarma.

Apartmány u Synagogy - Třebíč
Třebíč

Apartmány u Synagogy - Třebíč

Stylové ubytování v typickém židovském domě.  Apartmány se nachází v blízkosti centra města Třebíče, v památkové zóně UNESCO a v pěším dosahu k Bazilice sv. Prokopa, Synagoze, Židovskému hřbitovu a jiným památkám.