Třebíč

Městská věž Třebíč

Nejvyšší dominanta města Třebíče stojí u kostela sv. Martina. Její historie sahá k roku 1335 a je spojena s markrabětem Karlem, pozdějším českým králem a římským císařem Karlem IV., který Třebíči povolil řídit se normou městského práva.

Věž byla postavena jako součást městského opevňovacího systému. Za svou historii byla několikrát poničena požáry, vichřicemi a po dobytí města uherským králem Matyášem Korvínem v roce 1468 ustála díky pevným základům snahu uherských vojáků o její podkopání a převrácení. Po opravách v roce 1997 byla věž zpřístupněna veřejnosti a od té doby se můžete po zdolání 162 schodů dívat na město a třebíčské památky UNESCO z výšky 35 m.

Ve věži na úrovni ochozu se nachází byt, kde bydlel hlásný, trubač a poté i věžník. Měli za úkol ohlašovat pravidelný čas do všech stran. Podle pověsti se v Třebíči troubilo pouze do tří stran. Ve zvonici pod bytem jsou umístěny památné zvony. Dva z nich se zachovaly z bývalého bratrského sboru na Jejkově. Třetí, jménem Svatopluk, sloužil ke zvonění jinověrcům.

To, že věž stojí dodnes, je důkazem pečlivé práce, a proto se dnes městská věž v Třebíči může chlubit nejen svojí výškou 75 m, ale i největšími namontovanými věžními ciferníky v republice.

Otevírací doba

duben, říjen 

sobota, neděle 10-12 12:30-17

květen, červen, září 

denně 10-12 12:30-17

čefrvenec, srpen

denně 10-12 12:30-18

 

Vstupné 

Plné vstupné 50Kč

Snížené vstupné 30 Kč


Kontakt

Telefon: +420 775 707 502

E-mail: vez@mkstrebic.cz

Web: www.visittrebic.eu


Akce v okolí
Kemp Poušov Třebíč
Třebíč

Kemp Poušov Třebíč

Provozní období květen - září (mimo provozní období dle dohody).

HTK Penzion
Třebíč

HTK Penzion

Horácký tenisový klub Třebíč Vám nabízí možnost ubytování ve svém PENZIONU TENIS HTK s kapacitou obsazenosti max. 26 osob. K dispozici je celkem 6 dvoulůžkových pokojů a 2 apartmány, které mohou být díky své variabilitě použity jako pokoje s manželskou postelí nebo dvěma oddělenými postelemi. Celková plocha pokoje je 20m2, celková plocha apartmánu je 27m2. Součástí je i společenská místnost. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s WC, TV, klimatizaci a bezplatné WiFi.

Hotel U Černého orla
Třebíč

Hotel U Černého orla

Hotel U Černého orla disponuje dvaceti luxusními pokoji s celkovou kapacitou padesáti lůžek. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou a toaletu. Pokoje jsou vybaveny televizorem se satelitním příjmem, telefonem s přímou volbou, minibarem a trezorem. V celém hotelu je k dispozici kvalitní Wi-Fi připojení.

Hotel Kocour
Třebíč

Hotel Kocour

Okouzlující butikový hotel se nachází na severním břehu řeky Jihlavy v historicky významné židovské čtvrti zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.
Umístění historické budovy Hotelu Kocour vám nabízí možnost procházet se blízkými úzkými uličkami a průchody, které se datují do středověku.

Hotel Atom
Třebíč

Hotel Atom

Hotel ATOM Třebíč nabízí ubytování v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích i nadstandardních apartmánech. 

Hospůdka a Penzion U Lenina
Budíkovice

Hospůdka a Penzion U Lenina

Krátkodobé i dlouhodobé ubytování pro jednotlivce i firmy v klidné vesničce 3 km od města Třebíč. Penzion má celkovou kapacitu 46 lůžek v jedenácti pokojích, každý s vlastním sociálním zařízením, ledničkou, televizí a WiFi připojení zdarma.

Country golf club
Střítež

Country golf club

Nabízíme ubytování v tradičním venkovském stavení v obci Střítež, nacházející se 1,5 km od města Třebíč, jehož památky jsou zapsány v seznamu chráněných památek UNESCO.

EA Hotel Joseph1699****
Třebíč

EA Hotel Joseph1699****

Luxusní ubytování v Třebíči

Hotel Joseph 1699 je rodinný hotel v Třebíči, poskytující ubytování na Vysočině uprostřed židovské čtvrti v centru města, zařazené do památek kulturního dědictví UNESCO.

Apartmány u Synagogy - Třebíč
Třebíč

Apartmány u Synagogy - Třebíč

Krásné ubytování v centru Třebíče.