ZÁBAVNÍ A SPORTOVNÍ CENTRA

Informační centrum jaderné elektrárny Dukovany
Dukovany

Informační centrum jaderné elektrárny Dukovany

Od roku 1994 má Jaderná elektrárna Dukovany vlastní moderní Informační centrum.

Srozumitelnou formou v něm přibližuje veřejnosti svůj bezpečný provoz i otázky jaderné energetiky. V Informačním centru se můžete seznámit s modely zařízení elektrárny a mlžnou komorou, kde na vlastní oči uvidíte „zviditelněné" stopy záření, které je součástí našeho přirozeného prostředí, včetně záření kosmického.

Pohádková stezka panenská - místo plné aktivit a zážitků v přírodě
Panenská u Jemnice

Pohádková stezka panenská - místo plné aktivit a zážitků v přírodě

Vydáte-li se na výlet do Pohádkové Panenské, objevíte místo plné aktivit a zážitků, které Vás zabaví na celý den. Pohádkovou Panenskou najdete v malé obci Panenská mezi Jemnicí a Slavonicemi.  Většina aktivit je celoročně volně přístupná.

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč
Třebíč

Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč

Jediné science centrum na Vysočině. Najdete jej v areálu bývalé továrny BOBO (dříve součást firmy Baťa) v Třebíči.

Na návštěvníky zde čeká několik expozic. První z nich nese název "Plnou parou vpřed". Představuje ojedinělou sbírku unikátních stabilních motorů, parní stroj a parní lokomobil. Druhá expozice "Energie a náš svět" přináší seznámení s různými zdroji energie, které lze na naší planetě využít. Třetí expozice "Věda na kouli" je unikátní v mezinárodním měřítku. Projekční koule (tzv. Science on a Sphere) od společnosti NOAA je využívána k projekci dat přebíraných např. z NASA. Návštěvník zde může zhlédnout například simulace přírodních a vesmírných jevů (zemětřesení, vývoj počasí atp.) nebo zobrazení letového či námořního provozu na Zeměkouli atd. Poslední, čtvrtá expozice "Boty a ponožky" prezentuje výrobu obuvi a ponožek v Třebíči za dob Bati a dále pak po znárodnění.

Expozice Cesty časem Třebíč
Třebíč

Expozice Cesty časem Třebíč

V areálu třebíčského zámku sídlí interaktivní expozice "Cesty časem", která zaujme návštěvníky bez ohledu na jejich věk.

Symbolickými průvodci expozicí jsou dvě historické postavy třebíčských měšťanů. Jde o kronikáře Jana Suchenia a kupce Francesca Calligardiho, kteří seznamují návštěvníky s historií města, městskými právy a jednotlivými řemesly, která byla v minulosti v Třebíči provozována. Návštěvníci nahlédnou do tajů středověkého stavitelství a vyzkouší si jak se pracovalo se středověkým jeřábem, nebo si mohou zkusit postavit mostní oblouk a půdorys baziliky. Z dalších řemesel, která jsou v expozici přiblížena to jsou např. kolářství, mlynářství, tkalcovství, tiskařství atp.

Dětský zábavní park Střítež
Střítež

Dětský zábavní park Střítež

Zábavní a sportovní centrum zaměřené zejména na rodiny s dětmi. V areálu najdete komplexní nabídku různých atraktivit pro dospělé i děti s různou mírou obtížnosti. Vše je uspůsobeno s ohledem na maximální pohodlí hostů. V areálu najdete řadu možností jak strávit volný čas, zejména s dětmi, a načerpat sílu a energii.

Informační centrum pro mládež Třebíč
Třebíč

Informační centrum pro mládež Třebíč

Bezpečný prostor nejen pro studenty. Nabízí celou řadu služeb, jako je poskytováním informací, podpora mládežnických projektů, informační servis pro mladé lidi i pro neziskovky, pronájem prostor pro mladé podnikatele a celou řadu dalších doplňkových služeb.

Outdoor Resort Březová
Rokytnice nad Rokytnou

Outdoor Resort Březová

Resort Březová je největším zážitkovým a adrenalinovým centrem na Vysočině, 10km od Třebíče, v malebném prostředí v blízkosti lesa, rybníku i luk.

Rozléhá se na 13 hektarech a díky tomuto obrovskému prostoru nabízí maximální vyžití v moderním a stylovém zázemí přizpůsobeném pro dané cílové skupiny, které ročně využijí tisíce návštěvníků od těch čtyřletých až po seniory.

Paintball Jemnice
Jemnice

Paintball Jemnice

Hřiště na paintball je umístěno v bývalém muničním skladu o rozloze 45.000 m2. Je tvořeno uměle a přírodně vybudovanými překážkami. Zapůjčení kompletního vybavení zajištěno.